Omfattande fel i mailsystemet

10 december, 2011 av admin

Tekniskt sett har den här hösten inte vart strålande för oss; först havererade bokningssystemet och i veckan fick vi besked av vår mail leverantör att dom haft en omfattande krash i sitt system.
Det har tyvärr lett till att samtlig mailhistorik är borta.
Vi är lovade att få den tillbaka men har inte fått några datum av Loopia.se som sköter om mailhanteringen.

Alla kunder som mailat till oss före måndag (5 december) vill vi gärna få kopior av – det gäller framförallt beställningar!

Vi hoppas på er förståelse att vi är helt i loopias händer för mailen – när vi skaffade dom så var det med ett förtroende att dom skulle sköta om det på ett så bra sätt som möjligt, vilket inte har skett alls i samband med det här felet. För att undvika sånt här framöver så kommer vi skaffa oss en ny leverantör för mailen så snart som möjligt.

Läs mer om mailkrashen här;

www.expressen.se
http://www.facebook.com/loopia
http://www.driftbloggen.se/
https://www.loopia.se/

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>